Vannak álompár ismerőseink. Az álompár életmód és életforma létezik, a gyakorlatban él. Úgy döntöttünk egy példa kedvéért N&I történetét írjuk meg, adjuk közre.
Késtünk, kedd helyett pénteken adjuk közre N&I történetét. Igyekeztünk minél több konkrétumot beírni. Ezek villanások, percek az életből. Döntő percek? Hatással vannak a többi percre? Az ilyen percekben érdemes jól tudni, mit akarok az életemmel? Mit akarok az álompárommal? Hogyan együtt?
Együtt – ígértük a blog bevezetőben. Itt van, együtt adjuk közre.
Sok éve kezdődött. A hölgy választott. Kiszemelte a fiatalembert és bátorító jelzéseket küldött felé. Az ifjú hitte is meg nem is. A szerencse rámosolygott? Az a vonzó leány feléje kacsintott?! Gyorsan körülnézett, közel s távol mást nem szemlélhet. Ő az, akire kacsintott. Ideje közelebb lépni, nyelt egy nagyot.
A fiú elvégezte az orvosit. Jeles diplomáját letette a szülői asztalra. – Itt van, ezt vártátok. Akkor most tanulhatok, amit akarok?
A leányra nézett, s támogatást kért. A második diplomát már nem adták ingyért. A lány dolgozott és adott. Szeretett és kapott. A fiú röpdösött. Tanult és dolgozott. Szeretett és osztozott. Megkérte a leány kezét. Ő boldogan igent mondott. A szülők ellenezték, hát gondoltak egy nagyot. Költöztek és ringattak, első gyermeküket kölcsön bölcsőben altattak. A fiú szépen keres. Mit is tehetne? Egy boldog asszony mellől a hobbiját követte. Neki a munka játék, kihívás és siker. A jó munkaadó ezt pénzzel ismeri el. Jöttek a gyerekek, szépek és okosak.
Két éve a férj külföldre akar menni. Elvei vannak. A feleség csendesen nyel egyet. Leülnek és számolnak. Az asszony gondolkodik és beszélget: – Kinek adjuk a zongorát? Kinek az olvasó széked? A férj hallgat, felnéz, szeme tele könnyel. – Értelek. Apám meghalt. Hova szaladnánk el? Itt él anyukád, itt él az enyém. Ki hallgatja meg őket, ha nyújtják a kezüket?
Kint van a két család (ők és mi) a Margitszigeten. Három bringó hintó sem elég, annyi a csemete. Tekerjük a pedált, hangos az apró nép. – Már megint ő kormányoz! Mindig csak én hajtok! – nézünk át egymásra, nagyok a gondok.
A zenélő kútnál az anya feláll: – Akkor megyünk? – s körbe kiabál. – Hova? – jön a kérdések sora. – Amerikába, Bécsbe, a tengerentúlra? A férj nevet. Boldogan nézi a rákacsintó leányt, ismét jó felé viszi. Pakol a hátizsákba, gyűri a pulcsikat. Nyújtja a két kezét, s már hárman szaladnak.
Hogy mennyi az évtized? Ki tudja előre? Ők a harmadikat kezdik jövőre. Kívánjuk, boldogságban, előre!
Kedves Olvasó! Kérjük, nézzen szét a környezetében! Írjon nekünk álompárról, akik évtizedek óta élnek boldogságban! Várjuk sorait
M&P
Szervusz Kedves Lilla!
Koszonom szepen bejegyzesedet!
Oszintesegert – gyorsasagot cserebe. Okosakat kerdezel. Talan tobbeket erdekel. Irok neked egy blog bejegyzest valaszkent.
Tisztelettel
Peter
Kedves Marcsi es Peter! Miota elindult a blogotok es ilyen szinvonalas cikkeket olvashatok,azota olykor beferkozik a gondolataimba ,a ti kerdesetek “Letezik e alompar”. Sokat eltunodtem azon mi is hatarozhtja meg egyaltalan,hogy valaki alomparban eljen a tarsaval.Ekkor jutott eszembe a kerdes:-Mennyire befolyasolja tarsvalasztasunkat a gyermekkorunk?Ki hogyan es miyen csaladba no fel,es ez hogyan hat ki majd a felnott korbani parkapcsolatara.Kivancsi vagyok ti mit gondoltok errol.
Egy masik kerdes.;Lehet -e tanulni vagy tanitani ,hogyan eljunk jo parkapcsolatban?Mikor kellene ezt tanitani? pl.:kozepiskolaban osztalyfonoki ora kereten belul…..
Udv.:Lilla